Блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти багато корисної та цікавої інформації. Приємної подорожі сторінками блогу!

суббота, 24 ноября 2018 г.

День пам'яті жерт голодомору


Сьогодні, 24 листопада 2018 року,  Україна вшановує День пам'яті жертв голодомору. Традиційний спосіб вираження поваги і вшанування - запалювання свічок. Будьмо небайдужими, приєднуємося до всеукраїнської акції "Запали свічку".

пятница, 16 ноября 2018 г.

Увага! Конкурс "Колосок осінній - 2018"

Готуємося до конкурсу "Колосок -2018"

ЗАПИТАННЯ та МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО КОНКУРСУ „КОЛОСОК-осінній-2018”


Без имени-1  
ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО КОНКУРСУ
„КОЛОСОК осінній–2018”
СПЕЦІАЛЬНІ ТЕМИ КОНКУРСУ:
„РУХ”, „ЖИТТЯ ЛІСУ”, „ЧУДЕСНА СІМКА І К°”

3–4 класи
• Якщо ти вперше братимеш участь у конкурсі „КОЛОСОК”, разом з батьками пройди тести на нашому сайті www.kolosok.org.ua у грі „KOLOSOK-online” (категорія 3–4 класи).
• Довідайся у вчителя природознавства (хімії) або в мережі Інтернет про властивості металів.
• Дослідницька задача. Довідайся, скільки ніг мають різні тварини. У кого одна нога? У кого дві? Чотири? Шість? Вісім?
• Прочитай у журналі „КОЛОСОК” статті: Ігоря Дикого „Клишоногий господар Карпат” (№ 10/16); Ігоря та Ірини Шидловських „Аборигени Австралії” (№ 7/14);  Ольги Дорош „Гриб, що вбиває не лише мух” (№ 9/14).
• Прочитай газети „КОЛОСОЧОК”: спецвипуски „Життя лісу” (№13–16/18); „Рух – це життя!” (№ 17–20/18); „Чудесна сімка” (№ 21–24/18); „Найулюбленіше дерево в Україні” (№ 9/12); „Як збирати гриби?” (№ 21/14); „Грибна нарада” (№ 22/14);  „В сукні зеленій стою цілий рік…” (№ 14/17);  „Метали та віки” (№ 3/13).

Бажаю успіху!

понедельник, 12 ноября 2018 г.

Мандрівка з осінніми місяцями

12 листопада  до учнів 1-4 класів у гості завітала золота осінь.  Прослухавши легенду про золоте вбрання цієї чарівниці ми дізналися, що це подарунок Сонця. Воно сказало їй: "Забирай все моє багатство. Я віддаю тобі все своє золото. Будь щедрою і люди будуть любити тебе". І осінь, як ви бачите виконала наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки полів і садів, чарує нас своїм осіннім золотом. Та вона не сама до нас прийшла, а разом зі своїми синами-місяцями: вереснем, жовтнем, листопадом. Вони познайомили дітей зі своїм походженням та народними назвами, а потім вирушили у мандри, зупиняючись на різних зупинках: Загадкова, Господарча, Фруктова, Творча. Кожна зупинка - це дитячі розваги, конкурси,  від яких діти отримували велике задоволення. Завітавши на зупинку "Творча" кожна група показала свою майстерність, створивши чудові аплікації осінніх віночків.Всі діти отримали гарний настрій.





суббота, 10 ноября 2018 г.

Свято парасольки

У початковій  школі стартує тиждень предметних днів під назвою "Осінній калейдоскоп". Кожного дня він дарує нам візерунки, які відкривають для дітей нові розважально-пізнавальні програми, пов'язані з осінньою тематикою. 
Сьогодні ми побували на чудовому святі парасольки, без якої нам не обійтися в будь-яку пору року і дізналися багато цікавого, невідомого про цю необхідну річ. Після показу дефіле дівчат 2 класу  багатьом захотілося під гучну музику пройтися по залу зі своєю парасолькою. Працюючи у своїх творчих майстернях кожна група із великим задоволенням прикрашали свої паперові парасольки різнобарвними листочками, квітами, метеликами, а потім створили свою фотосесію, посміхнувшись плаксивій осені модними і життєрадісними парасольками.


пятница, 9 ноября 2018 г.

Зі святом!



День української писемності та мови - свято, яке щороку відзначають 9 листопада.За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Саме з нього почалася писемна українська мова.
Світ пізнаємо через мову, бо в ній нако­пичено життєвий досвід попередніх поколінь. Через мову ми впливаємо на емоції та почуття людей, формуємо їхні естетичні смаки.
За милозвучністю наша мова визнана вченими другою (після італійської) серед європейських мов.



четверг, 8 ноября 2018 г.

Свято Осені у початковій школі


В парках і садочках
На доріжки й трави
Падають листочки
Буро-золотаві.
Метушні немає,
Тиха й прохолодна,
Осінь золотава
Тихо-тихо ходить.



      Завітала люба осінь  до учнів початкових класів на свято Осені. Воно пройшло цікаво, захоплююче та весело. На святі були присутні адміністрація школи, батьки, бабусі та дідусі. Невеличка концертна програма подарувала глядачам та учням  гарний настрій. З особливим смаком вчителями початкових класів був прикрашений зал, що додало святу особливої атмосфери. Всі почувалися наче в справжній казці. Діти з радістю зустріли чарівницю Осінь з її синами-місяцями та донечкою Сонечком, відгадували загадки, танцювали танок з листочками, грали у гру "Так" чи "Ні". Слайдами презентації доповнювалися вірші та пісні дітей, в яких вони прославляли  гостю свята, мальовничими пейзажами та багатством дарів осені. Неперевершене свято закінчилося виконанням колективної пісні "Диво-Осінь" та частуванням господині Осені смачним короваєм.




четверг, 1 ноября 2018 г.

Твій друг - дорожній рух

Рух – це життя, сказав філософ древній.
Це шлях до того, щоб пізнати світ.

     Сьогодні, 01 листопада 2018 року, виховна година у третьому класі проходила під назвою "Твій друг  - дорожній рух". Команди "Пішоходи" та "Пасажири" вирушили в уявну подорож, під час якої дізналися як правильно поводити себе під час дорожнього руху. 
        Подорож розпочалася з гри "П'ять правил", яка допомогла  дітям пригадати правила дорожнього руху та  подарувала пам'ятки для пішоходів та пасажирів. Наступна зупинка привела до розгадування  "Дорожнього кросворду", а його ключове слово допомогло гравцям потрапити на зупинку "Наш друг - Світлофор!". На ній ми дізналися, що слово "Світлофор" походить від двох слів, нашого - "світло" і грецького "форос" - несе. Отже, у перекладі на нашу мову це слово означає - той, що несе світло. Але крім світлофора добрими друзями водіїв та пішоходів є дорожні знаки, які допомагають нам добре орієнтуватися та правильно переходити дорогу. Дібравшись до зупинки "Проспект Знань" ми підвели підсумок невеличкою вікториною. 
     Отже, для того,  щоб зберегти життя та уникнути неприємних ситуацій на дорозі треба знати правила дорожнього руху.


Дорожній рух – це зручність для людини.
Без правил строгих він є небезпечним
І пам’ятати слід про це дитині.